Currency
  • Česká koruna Kč
  • Euro €
  • Hungarian forint Ft
  • Polish Złoty zł
+420 724 727 774
Boilies Mastodont Baits

Boilies

Lov ryb na boilies je moderní a efektivní způsob rybolovu kaprovitých ryb jako jsou amuři, líni a samozřejmě kapři. Kapr je u nás nejrozšířenější ryba v rybnících, ale i na řekách. Z toho stavu vykrystalizovala skupina rybářů tzv. Kapraři a odvětví rybolovu kterému se dnes říká kaprařina.

Kaprařina je nádherný koníček, ale i dřina a neustálé sebe zdokonalování. K úspěchu je potřeba trpělivost a zkušenosti.

Jak na kapry? K ulovení větších ryb je potřeba u vody strávit delší čas. Nalezení správného místa a prozkoumání dna. To lze pomocí olova, nebo lépe pomocí echolotu. Na velké ryby, které tráví většinu času právě u dna je lépe preferovat techniku lovu na položenou. Z důvodu dobrého záseku je lépe používat olova těžší jak 100 g. Pokud chcete chytat opravdu velké ryby, tak s tím samozřejmě vyvstává potřeba najít nástrahu, která odolá atakům bílé ryby a malých kaprů. Prostě vydrží čekat na toho správného a bude dostatečně atraktivní.

MASTODONT BAITS BOILIES - Děláme to jinak!

Naší vizí je poskytnout bezkonkurenční a odlišnou nabídku rybářských návnad a nástrah, která zaručí úspěch a jedineční zážitky každému rybáři, bez toho aniž bychom zbytečně poškozovali přírodu. Mastodont Baits boilies jsou boilies české výroby zhotovené českými rybáři. Boilies jsou vyráběny z kvalitních surovin a před uvolněním do prodeje testovány Mastodont Baits testery a spřátelenými rybáři. Každá řada boilies je postavena z unikátní směsi, kterou si děláme od základu sami. Naše kuličky se vyznačují vysokým podílem proteinů, aminokyselin, sacharidů, enzymů a dalšího, což je na boilies zřetelné na první pohled. Další věc, které si na první pohled všimnete je unikátní hrubá, nebo chlupatá struktura boilies, která zaručuje maximální uvolňování atraktorů do vody a nepravidelné tvary. Tvary boilies jsou dány tuhostí hrubostí těsta. Naše boilies nejdou vyrábět na klasických velkoprodukčních linkách, takže u nás máte jistotu, že nám každá kulička projde rukou a je svým způsobem originál, vždyť co v přírodě ve vodě je naprosto dokonale kulaté?

Mastodont boilies neobsahuji netepelně zpracované objemové suroviny, potravinářskou gumu a jiná nestandardní pojiva. Neboť tyto přísady zanechávají pachuť, dělají kuličky pro rybu nestravitelné, což je v mnoha případech pro kapra, amura, cejna i lína velice nebezpečné.

 

Výroba boilies

Návnada, která funguje na jedné vodě nemusí fungovat na jiné, to co u vody funguje na jaře nemusí fungovat v létě a naopak. Výroba boilies není zdaleka jednoduchou záležitostí. K vyvinutí atraktivní a účinné nástrahy je proto nutná znalost biologie, chemie a fyziky. Pro efektivní rybolov je nesmírně důležité, aby bylo boilies uzpůsobené trávení ryb v daném ročním období, aby nástraha uvolňovala atraktanty i ve studené vodě, nebo naopak v létě nebyla přehnaně atraktivní a rychle nevyčichla. Dalšími důležitými faktory, nástrahy jsou, energetická hodnota a obsah proteinů. Nemalý podíl na úspěšný rybolov je nalezení surovin, které nepohlcují pachy dna a tím pak oslabovali účinnost návnady. Návnady a nástrahy Mastodont Baits jsou vyvíjeny na základě letitých zkušeností z rybaření na řekách i stojatých vodách, velkých i malých rybnících a rybaření ve všech ročních období. Proto jsou tyto nástrahy úspěšné pro lov velkých ryb.

 

Druhy boilies

  • Klasické potápivé boilies. Nástrahy, které leží na dně rybníka či řeky. Vhodné jako nástraha ale i jako návnada při zakrmování lovných míst. U těchto boilies je právě důležité, aby nepohlcovali pachy dna.
  • Pop Up boilies, nebo také plovoucí boilies jsou nástrahy které se vznášejí ve vodě. Lze je použít samostatně nebo v kombinaci s klasickými potápivými boilies tzv. montáž na panáčka.
  • Dipované boilies, nebo také boilies v dipu jsou potápivé nebo i plovoucí boilies namáčené v rybářském dipu. Tekuté dipy na ryby zvyšují účinnost nástrah a návnad. Díky svému jedinečnému složení vydávají dipy intenzivní potravní signál, který se šíří vodou jako lavina ve všech ročních obdobích a tím se zkracuje doba čekání na záběr a stoupá jejich počet.
  • Mini boilies jsou boilies malých průměrů do 16 mm, jak klasických tak i potápivých.
  • Neutrálně vyvážené boilies velice dobře uvolňují atraktanty ve všech ročních období. Při záběru kladou ve vodě minimální odpor i přes svůj velký průměr. Nepůsobí na ryby rušivě, jelikož obsahují pouze HNV těsto a korek, ve stejné barvě a příchuti boilies, se kterým vnadíte. Jsou napůl cesty mezi potápivými a plovoucími boilies.

 

Doba spotřeby a životnost boilies

Děláte si pořádek po zimě ve svém rybářském náčiní, našli jste staré boilies a nevíte, jestli jsou stále použitelné?

Životnost boilies je obvykle označena výrobním datem a datem spotřeby na obalu. Ve většině případů je doba spotřeby hotových boilies okolo dvou let od doby výroby. Pokud budete boilies správně skladovat na chladném místě a mimo přímé sluneční záření, zachová si svou nutriční hodnotu i přitažlivost. Pokud boilies usušíte na kámen, tak vám vydrží ještě déle. Vysušené boilies je slelektivní a odolá atakům bílé ryby a malý kapři jej nemají tolik rádi. Pokud je boilies dobře postavené, jako to naše, je stejně atraktivní usušené, jako čerstvé. Boilies s mléčnými proteiny dokonce více. Pokud potřebujete opravdovou bombu do chladné vody, nebo mrtvých období, tak vám doporučuji boilies napařit a hned za tepla zalít boosterem nebo dipem ve stejné příchuti. Takto upravené boilies nepřijímá pachy dna, je maximálně atraktivní a při tom vydrží čekat na toho správného mastodonta.

 

Představení produktů Mastodont Baits

BoiliesChill Banana

Chill Banana je novinka. Nástraha obsažena všemi doposud získanými zkušenostmi správného kapraře. Toto Boilies je stavěno zejména na velké vodní plochy, nádrže, přehrady a velké řeky.

Prohlédnout nabídku Chill Banana
Chill Banana

BoiliesWorms

Worms je naprosto unikátní svým složením a chlupatou, hrubou strukturou boilie. Tato nástraha je vhodná na všechny typy vod, téměř celoročně, od jara do podzimu. Je vhodné na dlouhé krmné kampaně, kdy přiláká všechny kapry v okolí.

Prohlédnout nabídku Boilies Worms
Boilies Worms

BoiliesKosa NOVINKA 2022

Boilies KOSA je absolutně přírodní masovka, kde je kromě živočišných extraktů a rybích mouček použita směs koření a esenciálních olejů KOPR, ASSA a ČERNÝ PEPŘ. Objemovky je tam tak akorát, aby se kulička udržela pohromadě. Při testování fungovala výborně na všech typech vod a ve všech ročních obdobích. TOP výsledky měla na velkých řekách a větších vodních plochách.

Prohlédnout nabídku Boilies KOSA
Boilies KOSA

BoiliesBerry Boom

Berry Boom je vysoce atraktivní ovocné HNV boilies. Toto boilies je neskutečně rychlé na všech typech vod a to celoročně. Je až neuvěřitelné kolik ryb přesvědčí k záběru i za nepříznivých podmínek. Toto boilies je tak chytlavé, že jsme roky měli morální dilema, jestli ho vůbec uvádět na trh. Od uvedení se řadí mezi naše nejprodávanější a nejpopulárnější boilies.

Prohlédnout nabídku Berry Boom
Berry Boom

BoiliesSquid Attack

Squid Attack je boilies, které je vhodné především na delší výpravy a do extrémních podmínek, jako jsou velké řeky, vodní plochy, přehrady a vodní nádrže, kde je nutné vyvážet na delší vzdálenosti. Díky své maximální přirozenosti a delší době rozpadu dokáže přelstít nejednoho velikána. Tato nástraha je prostě magnet na velké kapry. Jedno z nejprodávanějších boilies v Česku a na Slovensku.

Prohlédnout nabídku Squid Attack
Squid Attack

BoiliesAK-cko

AK-cko je boilies, které nás při testování několikrát zaskočilo neuvěřitelně rychlým účinkem, kadencí záběrů a úžasnými chvílemi, kdy se nám na břehu během několika sekund rozběhly všechny pruty najednou. Složení této nástrahy je perfektní na všechny typy vod. Je atraktivní pro kapry i během chladnějších a velmi teplých měsíců.

Prohlédnout nabídku boilies AK-cko
AK-cko

BoiliesBlack Mamba

Boilies, které jsme ladili roky k dokonalosti, je díky svému aroma ČERNÉHO BEZU naprosto unikátní záležitostí na světovém trhu nástrah na kapry. Toto námi speciálně vyvinuté a neokoukané aroma, doplněné o další citrusové estery a živočišné aminokyseliny dělá z Black Mamby velice přirozenou, ale zároveň atraktivní nástrahu fungující při všech teplotách vody.

Prohlédnout nabídku Black Mamba
Black Mamba

BoiliesKraken

Boilies Kraken, díky kterému jsme neustále zásobeni zprávami s osobními rekordy spřátelených rybářů. Díky skvělému poměru složek obsažených v této nástraze je Kraken výborná nástraha během celého roku. Toto boilies je velmi vhodné i na dlouhé krmné kampaně nebo dlouhodobější lov, díky precizní struktuře a té správné tvrdosti vydrží ve vodě déle a nerozpadá se. Nástraha, která láká hlavně větší kapry.

Prohlédnout nabídku boilies Kraken
Kraken

Pro registrované

sleva až 10%

Dárek k objednávce

nad 1 500 Kč

Rychlé doručení

Spolehlivost

Doprava zdarma

v ČR nad 1 500 Kč

Podporujeme Google Pay, Apple Pay a benefity

+420 724 727 774