Měna
  • Česká koruna Kč
  • Euro €
  • Hungarian forint Ft
  • Polish Złoty zł
+420 724 727 774
Dovolená pro rybáře   
  • Přihlásit

Vítězství na kaprařský závodech zatopeného lomu s pop up Mastodont Baits

Kaprařské závody, pro náš tým jako na houpačce. Ale vše dopadlo na výborno, první místo díky Pop-Up Ananas.

Ahoj mastodonťáci,

ve dnech 01.06.2023 až 04.06.2023 jsem se s parťákem Honzou Pouskou účastnil kaprařských závodu v zatopené lomu Radnice. Závodů se účastnilo celkem 11 týmů. V závodě se sčítala váha čtyř nejtěžších ryb. (pouze amur a kapr od 8 kg). Los nám přiřadil lovné místo 3. Pocity po losu byly smíšené, kdy jsme nebyli zklamaní ani šťastní. Po přípravě místa a zákrmu jsme nahodili celkem čtyři pruty. Ryba prvních 26 hodin závodu vůbec nespolupracovala, kdy jsme neměli žádný kontakt. Ostatní týmy již pomalu začali plnit tabulku čtyř ulovených ryb. My jsme, ale neskládali zbraně a změnili taktiku. Na třech prutech jsme jako koncovou montáž zvolili ronnie rig s pop up bolies 16 mm s příchutí mango, jahoda bergamot a ananas, vše od českého výrobce bolies MASTODONT BAITS. Montáže jsme položili na hranu, která začínala v hloubce 7 metrů, která prudce klesala do hloubky 13 metrů. A byla to právě příchuť ananasové plovky, která nám přihrála první body. A jednalo se hned o prozatím nejtěžší rybu závodu o váze 19,35 kg. Byl to nádherný řádkáč, který nám chvíli po poledni udělal ohromnou radost a dodal optimismus a chuť dále bojovat.

19cka

Uvedené taktiky jsme se drželi i nadále, avšak záběr přes den již nepřišel. Přichází noc a ozývá se hlásič s prutem, na kterém je opět popka ananas od Mastodont Baits. Na konci je krásný kapr o váze něco přes 9 kg. Přes noc se nám daří zaplnit další dvě bodované ryby, kdy nás toto posouvá na průběžné třetí místo a my již může přepisovat kg v zapsaných rybách. Týmy za námi, však neztrácejí mnoho kg a jedinou rybou rázem muže přijít obrovský propad v tabulce našeho týmu. Po předchozí úspěšné noci již chytáme přes den na třech udicích na pop up bolies a to pouze s příchutí ananas. Čtvrtý prut stále čeká na záběr na jednu 20mm kuličku s příchutí jahoda bergamot. Na břehu končí celkem 5 ryb, kdy jsme i přepsali nějaké ty bodíky do tabulky a odskočili na třetím místě o necelých 5kg před ostatními týmy. Tento den přicházíme o nejtěžší rybu závodu, kdy nás překonává prozatím vedoucí tým závodu s uloveným kaprem s váhou 21,6 kg. Právě vedoucí tým si tohle rybou dělá před námi náskok necelých 8 kg. Druhý tým má náskok necelých 5 kg. Nebudu lhát, když budu tvrdit, že hlavním cílem bylo udržet třetí místo. To jsme však s Honzou netušili, co přinese poslední noc závodu. Není ještě půlnoc a rozjíždí se cívka navijáku na jednom s prutů, kde je jako nástraha pop up s příchutí ananas a nám se daří další krásná bodovaná ryba. Záběry neustávají a my pomalinku stahujeme dva týmy před námi. Dne 04.06.2023 v čase 01:15 hodin přichází onen záběr! Na břehu končí krásný lysec o váze 16,95 kg, který opět neodolal příchuti pop up ananas. Přichází rozhodčí k vážení ryby, kdy do zapsání ryby do tabulky se dozvídáme, že tato ryba nás posunula na průběžné první místo závodu, avšak s náskokem pouhého necelého 1 kg.

lysec16 95

Máme obrovskou radost, ale víme, že tento náskok je příliš malý a my musíme připsat větší bodovanou rybu. Přes noc záběry neubývají, ale my však nemůžeme přepsat kilogramy v již zapsaných rybách. V čase 04:50 při svítání přichází pomalá jízda, kdy cívka navijáku se jen pomaličku pootáčí. Jedná se o prut s boilies 20mm příchuť jahoda bergamot. Po asi 10 minutovém boji končí na břehu krásný šupík se stejnou váhou jako předešlý zapsaný lysec, tedy s váhou 16,95 kg.

šupík 16 95

Touto rybou přepisujeme nejmenší prozatím zapsanou rybu o váze okolo 12 kg a vytváříme si náskok o necelé 5 kg před druhým týmem. Do konce závodu zbývá 6 hodin a my s Honzou víme, že prvenství v závodu je tak blízko a přitom tak daleko. Hodiny neutíkají a čas se táhne. V čase 06:15 hodin připisujeme další rybu. Zdolán je šupináč o váze 15,82 kg.

15 98

Jednalo se o poslední zapsanou rybu závodu a nám se tedy podařilo udržet první místo závodu. Kdyby se nás před poslední nocí závodu někdo zeptal, zdali bereme třetí místo, tak určitě bereme. To co se stalo jsem já ani můj parťák Honza nečekali. Dle mého názoru toto nečekal ani průběžně vedoucí tým. Je dne 04.06.2023 11:00 hodin a kolem jezera se ozývá siréna oznamující konec rybářských závodů. V týmu propukne obrovská radost. JE TO TAM!!! Stali jsem se vítězi 2. ročníku ČAPNI.TO CUP Radnice 2023. V koncové tabulce máme tedy zapsané kapry o váze 19,35 kg, 16,95 kg, 16,95 kg a 15,82 kg s celkový součtem 69,07 Kg.

vítězové

Na závěr tedy mohu říci pouze jedno. Byla to neskutečná jízda nahoru a dolů, kdy na první místo závodů nás dostala pop up o průměru 16 mm s příchutí ananas od českého výrobce bolies Mastodont Baits.

Parto ať to jezdí! Jsem rád, že mohu být součástí týmu Mastodont baits.

 

Mastodont Baits
boilies

Hledáte nejlepší boilies pro lov velkých kaprů?
Vyzkoušejte unikátní boilies od Mastodont Baits.

Zobrazit nabídku

Pro registrované

sleva až 10%

Dárek k objednávce

nad 1 500 Kč

Rychlé doručení

Spolehlivost

Doprava zdarma

v ČR nad 1 500 Kč

Podporujeme Google Pay, Apple Pay a benefity

+420 724 727 774