Měna
  • Česká koruna Kč
  • Euro €
  • Hungarian forint Ft
  • Polish Złoty zł
+420 724 727 774

Test prútu Anaconda Walker V2 a boilies Mastodont Baits

Kedže sa mi nedávno narodil syn, k vode sa na viac nocí dostanem len zriedka. V strede leta sa mi podarilo "utrhnúť" na 2 noci na moju obľúbenú zväzovú priehradu. S parťákom sme brali aj čln, a taktika bola jednoduchá : na jeden prut pôjde atraktívna Kosa na aktívnu rybačku a druhá pôjde na vyvážku s nenápadnejším Ak-čkom, ktoré je za mňa cez leto top !

Dlhšie trvajúce teploty nad 30°C nám pri rozkladaní tábora nepomáhajú, ale aspoň je na brehu dostatok miesta, kedže ryba, podľa slov iných rybárov, nejde a máme veľkú časť vody pre seba. Niečo sme porozkladali a vydali sme sa na vodu nájsť nejaké zaujímavé miesto kde budeme voziť. Priahrada je pomerne rovná nejaké extra hrany sa tam nenachádzajú, tak som bol veľmi rád že sme našli vyvýšenú plošinu cca 180m od brehu. Položili sme tyčovku a zakŕmili zmesou boilies : Ak-čko, Black Mamba, Squid attack a Kosa. Na okraj kŕmneho mieta pokladám Dipované neutrálne Ak-čko s popkou Mulberry a na montáž hádžem 7 guličiek. Na tejto výprave budem testovať novú udicu do člna - Anaconda Walker V2 vo verzií 9ft 2.75lb, ktorá pripomína skorej prívlačovku ako kaprový prút.

Anaconda Walker V2 9ft 2.75lb

Po ceste naspäť sonarujem miesto pre druhú udicu, s ktorou sa plánujem celú dobu baviť na odhod a odchytiť všetko čo tam prepláve a na toto jednoznačne volím boilies Kosa v dipe doplnené o 10mm popku ananás. Túto udicu plošne zakŕmím naboostrovaným boilies Kosa v mixe 20mm a 24mm. Nejako som si zvykol prvý deň lovu kŕmiť atraktívnejším naboostrovaným krmením a ďalší deň tam už dávať krmenie neboostrované. 

Montáž na vyvážku

Prvý záber na seba nenachal dlho čakať a taktika s prútom na odhod fungovala - Kosa produkovala zábery v pravidelných intervaloch, jednalo sa ale o menšiu rybu. Tesne pred večernou prevážkou dostávam záber na Ak-čko a okamžite idem za ním. Betónová zaťaž Grippa 150g sa pekne vypla a kaprík ma čakal neďaleko tyčovky. Po krátkom súboji podoberám menšieho šupináča okolo 7kg. Na noc chcem viac selektovať, takže do vody ide 2x24mm Akčko na vyvážku a 2x24mm Kosa na odhod. Počas noci sa v diaľke nič významné nedeje, Kosa opäť produkovala zábery v pravidelných intervaloch, všetko ale ryby pod 8kg. Okolo 5:00 ma zobudí brutal jazda na prút v diaľke, skáčem do člna a idem za ním. Už po ceste sa mi niečo nezdá a keď prídem za ním, zisťujem že som na tvrdo. Kotvičkujem asi 15 minút, nakoniec ale vo vode zostáva aj kotvička - toto sa mi počas dňa stalo znova. Proste tie ryby od začiatku vedeli kam majú ísť. Nedalo mi to, tak som išiel so sonarom asi 20 m za bójku a tam som našiel pod vodou divočinu - rastliny a stromy z obdobia keď bola priehrada vypustená. Než som prišiel nato, že musím hneď po záseku cúvať a rybu otočiť, než skočím do člna, stratil som ešte 3 ryby. Obvykle mám skúsenosť, že keď použijem odpadávajúcu záťaž, ryba ma tam čaká - no vidím, že stále sa treba učiť a prispôsobovať aktuálnej situácii !!

10 kg

Zbytok rybačky sa niesol v podobnom duchu, nakoniec sa mi, spomedzi asi 25 rýb, podaril bojovný 10kg kaprík, ktorého zdolávačka bola parádna, prút sa ohýbal už od navijáku. Rybačku po dlhšej dobe som si užil, opäť som sa niečo naučil a nový prút do člna som otestoval na výbornú - či už v prekážkach alebo počas súbojov s bojovnými rybami. Krátke prúty do člna sú na nezaplatenie, manipulácia v člne je omnoho jednoduchšia ako s klasickými 12ft prútmi. Keď som bol napevno, vôbec som testovaný prút nešetril a ku koncu používal ako záťaž kamene okolo 650g ! Všetko vydržalo a prút Anaconda Walker V2 môžem len odporúčiť.

Za Mastodont Baits

Lukáš

Mastodont Baits
boilies

Hledáte nejlepší boilies pro lov velkých kaprů?
Vyzkoušejte unikátní boilies od Mastodont Baits.

Zobrazit nabídku

Pro registrované

sleva až 10%

Dárek k objednávce

nad 1 500 Kč

Rychlé doručení

Spolehlivost

Doprava zdarma

v ČR nad 1 500 Kč

Podporujeme Google Pay, Apple Pay a benefity

+420 724 727 774