Currency
  • Česká koruna Kč
  • Euro €
  • Hungarian forint Ft
  • Polish Złoty zł
+420 724 727 774
Dovolená pro rybáře   
  • Sign in
×

Message

Vaše adresa IP nemá oprávnění používat tento formulář. Kontaktujte nás přímo e-mailem.

Lukáš Lacho

Volám s Lukáš Lacho, mám 33 rokov. Keď som mal 11, nasťahovali sme sa na rodinný dom s veľkou záhradou a potokom. 2 roky som na ňom lovil s malou udičkou jalce, červenice, ostrieže a iné drobné rybky. Prelom nastal keď sa mi v malej zátoke podarilo chytiť svojho prvého kapra – mal síce asi 25cm, avšak dodnes si pamätám na to, ako zátoka pri zdolávačke vrela. Odvtedy je chytanie rýb moja vášeň až dodnes. Neskôr som sa prihlásil do rybárského krúžku, ktorý som úspešne absolvoval a stal sa držiteľom svojho prvého rybárského povolenia. V tej dobe som hltal rybárske knihy a časopisy, kedže internet ešte nebol taký rozšírený. Začal som sa zaujímať o lov na ťažko s krmítkom a nástrahami ako kukurica a fúkaná kukurica.

 

Prvé úspechy na seba nenechali dlho čakať a úspešne sa mi darilo chytať kapríkov do 50 cm.V časopisoch som stále častejšie čítaval o čarovnej nástrahe menom boilies. Pamätám si ako mi rodičia kúpili prvý sáčik zeleno-žltých guličiek s príchuťou mušla. Skúšal som na ne chytať, no bez úspechu. Snažil som sa nasávať čoraz viac informácií a nakoniec sa mi podaril prvý väčší kapor na boilies, ktorý mal 67 cm. Pre mňa to však bola obrovská ryba. Časom som sa dostal na týždenný Tábor mladých rybárov, kde som vyhral súťaž o najväčší počet chytených rýb. Odvtedy som lovu kaprov na boilies prepadol. Na vysokej škole som si dal na pár rokov od lovu rýb pauzu, no v poslednom ročníku som sa čoraz častejšie pohrával s myšlienkou stať sa opäť rybárom. Tak sa aj stalo a prišlo na kompletnú obmenu, resp. doplnenie kaprárskej výbavy. Výpravy sa stále predlžovali.

 

Na boilies rôznych značiek som chytal kaprov okolo 10 kg, no zlom nastal v roku 2020, keď som sa prvýkrát stretol s boilies Mastodont Baits a za tú sezónu sa mi podarilo chytiť toľko veľkých kaprov, ako za všetky predchádzajúce. Mám obrovské štastie, že moja manželka mi tento koníček nielenže toleruje, dokonca so mnou na výpravy často chodí a sama chytá. Najradšej sa venujeme stojatým vodám do 100ha a mimo sezóny si vybehneme aj na súkromné jazero. Kedže som pracovne dosť vyťažený, čas strávený pri vode je pre mňa najväčší relax. Medzi moje ďalšie záľuby patrí hlavne rodina a priatelia, práca, turistika, šport a občas si zahrám biliard.

 

Lukáš Lacho

Země: Slovenská republika

Články uživatele Lukáš Lacho

Instagram uživatele Lukáš Lacho

Boilies / Mastodont Baits

Okamžitá sleva po registraci až 10%

Návnady a nástrahy Mastodont Baits jsou vyvíjeny na základě letitých zkušeností z rybaření na řekách i stojatých vodách, velkých i malých rybnících a rybaření ve všech ročních období. Proto jsou tyto nástrahy úspěšné pro lov velkých ryb.

Prohlédnout novinky

Kam dál?

Pro registrované

sleva až 10%

Dárek k objednávce

nad 1 500 Kč

Rychlé doručení

Spolehlivost

Doprava zdarma

v ČR nad 1 500 Kč

Podporujeme Google Pay, Apple Pay a benefity

+420 724 727 774