Alessandro a jeho úžasný týden na řece

Alessndro si rozkrmil nové místo na řece. Každý den po práci vyrazil na pár hodin k vodě a vyplatilo se. V podložce skončilo několik nádherných kaprů a amurů. Jako nástrahu použil dipované boilies Tropical Dream s fluo pop-up Mango, neutrálně vyvážený Worms a Crazy Mussel. Krmil spíše méně a bodově tím co dával na háček + pva s nadrceným bolies přelitým dipem. 

Krásný lysec z Dyje

Na konci měsíce března jsem se rozhodl navštívit Novomlýnská jezera, vzhledem k velkému oteplení jsem byl zpočátku skeptický, ale nakonec jsem odjížděl nadmíru spokojen. Po pátečním příjezdu k vodě sonar ukazoval teplotu vody 9 °C, což nebylo mnoho, ale tak nějak jsem s takovou teplotou počítal. Po zakotvení lodi jsem montáže odvezl zhruba do vzdálenosti 70 metrů, na jeden prut jsem nastražil kombinaci na panáčka a to plovku banán a boilí AK-čko 20 mm, na druhý prut jsem dal kombinaci plovka banán a boilí Berry boom 20 mm, ke každé montáži do PVA jsem přidal pár nepůlených boilí, místo jsem lehce přikrmil peletami a řepkou.


První záběr přišel druhý den ráno, jednalo se o kapry kolem 60 cm, oběma zachutnalo boilí Berry Boom. Další záběr přišel při setmění, bohužel ryba se vypnula, opět Berry Boom. Druhý den ráno dostávám záběr na druhý prut, po delší zdolávačce se v podběráku objevuje nádherně vypasený lysec, váha ukazuje 15 kg, pecka, prostě na toto období nádherná ryba. Po vyvezení prutu přichází po hodině další záběr, opět boduje Ak-čko, tentokrát delší šupík s váhou kolem 8 kg. Poslední odjezdový den se ryby rozjezdily, bohužel povinnosti volají a musím balit a odjet k domovu.
Užil jsem si krásné dva dny u našeho jihomoravského moře, už se těším na další výpravu.


Přeji všem krásné chvilky u vody.
Radim Hanák
Mastodont baits

Odkaz na video: https://youtu.be/AwgKso_oWSY

 

 

 

 

Změna se vyplatí

Testování Worm Baits od Mastodontů

testování worms     Když jsme někdy v lednu plánovali sezónu, ještě jsem netušil, jak neskutečný to bude pro mně rok. Kluci už od loňského roku experimentovali s boilies od firmy Mastodont Baits, ale u mě si důvěru nezískaly.. taky proto, že jsem chytal pod vlajkou jiné značky, ale to se vše během pár měsíců změnilo. Hned na mé druhé týdenní výpravě s Tomášem to začalo. Každý květen vyrážím na jednu českou klubovou vodu, která mi přirostla k srdci. Už od začátku výpravy mi Tom dával najevo, co se do počtu záběru a zdolaných ryb týká, že boilies od Mastodonťáků jsou prostě v kurzu. Od neděle do středy mi jasně přechytal 12:1. Ve středu na večer přišla neskutečná bouřka, že už jsem jich pár zažil, ale tohle to byl masakr! Doufal jsem, že to ryby rozhýbe a já budu náskok Toma stahovat, ale opak byl pravdou. Cca v 5.00 mi budí Tomáš budí s tepla spacáku s otázkou "pomůžeš mi s tím prasátkem?" a to co jsem viděl mi málem vyrazilo dech...31.6kg a neskutečně krásný velikán. Velká gratulace Tomášovi, který toho obra přelstil na 1× 24mm Worms. No a mě už to v hlavě šrotovalo, co dělám špatně? Okolo oběda jsem si u Toma vyprosil dvě hrsti worms a na večer jsme vyvezli nové nástrahy. To bylo poprvé co jsem upustil od svých kuliček. Ve 23.00 se mi to rozjelo a na podložce přistál krasaveček 24.40kg.."pecka" okamžitě prosím Toma o dalšího wormse a přebíjím i druhý prut a to na Tropical Dream a do rána se na mě podíval ještě šupík 21.2kg a amur 14.5kg no sen. Konečné shrnutí výpravy - Tomáš 13ryb - já 5ryb...celkem 5 ryb 20kg+ a jedna 31kg+

 

Další výprava byla na orlík, jel jsem sólo jen se psem. Po pěti dnech jsem to vzdal, bez ryby, ale co.. snad příště? A taky že jo...Hugo s Jirkou jeli 14dni na to a jeli fakt bomby, nešlo to vydržet a v úterý sem skočil do auta a letěl směr Otava, ale to už bylo v Jirkovo a Hugovo VÝPRAVĚ SNÚ. Od vody zdraví Harry!

 


 

Orlík výparva snů

 

Je půlka srpna, rybářská dovolená byla jasně a nekompromisně naplánovaná měsíc dopředu. Mělo se vyrazit už ve čtvrtek, ale práce byla neodbytná, jak už to tak bývá, takže se jelo až v pátek. Po všech přípravách jsme s klidným svědomím, že máme vše vyrazili na Orlík, konkrétně na Otavu. Klasický hodinový přesun po vodě na naše oblíbené místo jsme si již užívali. Tohle jsem já i Hugo potřeboval, konečně. Po příjezdu zjišťujeme, že náš flek je obsazen jiným kolegou, tak nezbylo nic jiného, než odjet zpět, kousek proti proudu. Po zmapování terénu v místě bivakovaní a také vody, jsme se utábořili. Vezli jsme dost krmení, takže dva čluny narvané krmením a věcmi na týden pro dva lidi. Znáte to, byl docela masakr nastěhovat vše na dané místo. Vše nám stěžoval velký úbytek vody (cca 4,5m) a tím vzniklé bahno na březích. Po boji s bahnem konečně vybaleno, znovu zmapováno, nakrmeno a jdeme do akce. Sice věřím na této vodě více masovkám, ale zkusím zaexperimentovat a pod háček dávám Tropical Dream od Mastodont Baits, protože sázím na vysokou atraktivitu. Ač s tímto pokusem sám nejsem moc přesvědčený o tom, že bude úspěch, tak hned první noc přišly dvě jízdy. Z toho ještě bohužel nic nebylo. Druhý den mi přišli dva pěkní kapři na stejnou nástrahu.

 

 

Hned večer po mých dvou kaprech Hugo vrací kontra a zdolává tohoto krásného šupináče, pak celou noc ani píp. Ticho, mrtvá voda.. 

 

Ráno se to ovšem pěkně rozjelo a já udělal dvě pěkné ryby.

 

Večer bylo ještě lépe a váhy ryb postupně stoupaly.

 

Další den byl ve znamení mnoha záběrů ryb okolo 70cm, pak nastala noc a mě  ve 23:00 přišel nádherný kapr 20,7kg opět na Tropical Dream 24mm v neutrálu. Do 4h ráno jsem seděl na židli plný adrenalinu a nemohl tomu uvěřit, co se to vůbec stalo??

 

Přes den klasické záběry od menších kaprů a rázem jsem byl ve vedení nad kolegou Hugem 15:3. Kolem 15h se rozjel prut na 2x24mm Tropical Dream a já měl na prutu druhou velikou rybu výpravy. Amura 109cm 15,6kg.

 

Mezi tím se za námi zastavil kolega a udělal si osobák 16kg a pěkného sumíka, ale nepřeje si úlovek zveřejňovat. Jen Hugo stále nic zásadního… Tak si říkáme s kamarádem. Sakra jak já bych to tomu Hugovi přál, aby si taky ten osobák zvedl, do teď 15,8kg a v tom to přišlo, jízda jako blázen a Hugo zdolává svůj sen. Kapr rovných 21kg, který přišel na 2x 24mm worms. Nepopsatelná radost a nadšení!

 

Byla to pro nás výprava snů na kterou nikdy nezapomeneme! Za týden se povedlo celkem 20 ryb přes 10kg a dvě ryby přes 20kg. Od vody zdraví Jirka a Hugo.

Kukinovo premiéra pod vlajkou MB

Ahoj všichni,

moje první rybářská výprava v barvách Mastodont Baits vedla na poměrně velice prochytavanou svazovou vodu. Jel jsem z velkým očekáváním co vlastně čekat. Při příjezdu na místo jsem viděl jak ryby jezdí pod hladinou a podle místních nežerou. Co už víkend přede mnou tak proč si ho hned kazit. První prut šel pod keře 20 kulička obalená v pastě a dip Worms a druhý prut na volnou vodu squid Attack neutral s pva punčochou. Do prostoru jsem rozházel asi půl kila boili Worms a Squid Attack. Nebudu rozepisovat, na co a kdy, ale jsem nad míru spokojen, jak vše šlape jak má. A váhy pro mě nejsou to nejdůležitější. Čus Kukin

Sportovní revír Elstr

ELSTR přehrada Bílý Halštrov Sportovní rybolov: "Chyť a pusť"

Přehrada Elstr se nachází v Západních Čechách v nádherné Přírodní Rezervaci Halštrov, kde jste obklopeni lesy a ryzí přírodou. Přehrada se nachází 4 km od města Aš a 2 km od vesničky Podhradí, kde dále vede krásná cyklostezka do německého městečka Bad Elster.

Přehrada Elster byla napuštěna v 70 letech a od té doby také v rukou Ašského Rybářského spolku nikdy nebyla vypuštěna ani slovena, takže chytit zde původního kapitálního kapra není vyloučeno. V přehradě je čistá průzračná voda z viditelností až do dvou metrů, která nikdy nekvete a nezezelená. Přehrada Elstr má hloubky až 8 m kamenité hrany a lavice dno je písčité a bahnité a to dělá přehradu pro rybáře tak zajímavou. Lovná místa jsou přístupná jak autem, tak lodí a na každém z našich míst si najdou rybáři své pohodlí k rybolovu. Dosadili jsme spoustu krásných ryb, hlavně Kapra, Amura s váhou od 8kg do 22 což vám určitě pobyt u nás zpříjemní.

            Zahájení provozu 1.3.2018

            Dřívější termín je možno domluvit na telefonu 723 590 803.

            Produkty  Mastodont Baits můžete zakoupis přímo  na přehradě.

            Více informací na: http://www.elstr.cz/

Img 1313

Toušeň - vysoká škola selekce

Koncem srpna jsme vyrazili s rodinami na týdenní výpravu do Lázní Toušeň. I když jsem zastánce svazových vod, tak jsem udělal poprvé v životě výjimku a to z důvodu zadržené povolenky za lov sumců na jeden prut přes stanovenou dobu a také z důvodu větší a větší buzerace na březích Labe pod patronátem ČRS Nymburk, kde jsou vás porybní schopni denně budit v půl třetí ráno s dvěma dětmi a psem v bivaku, jen aby prozkoumali, zda máte na prutu navázaný trojháček či ne, i když máte všechny udice stažené, nebo jen pro to, aby jste věděli, že tam byli. Pominu li další snůšku místních zákazů a nesmyslů, kterými místní ČRS jen perlí a dělá vše pro to, aby u vody bylo prázdno, tedy krom rybářů, kteří si chodí jen pro maso, rozhodl jsem se si povolenku zatím nevyzvednout.

 

Z důvodu bezpečnosti dětí a klidu jsme zvolili velký ostrov, kde je kolem ostrova 30m mělčiny i když nám bylo jasné, že to nebude ideální pro zdolávání velkých ryb přes hranu. Na druhou stranu nám ostrov poskytl dostatek atraktivních míst od 2m do 5m hloubky, kde bylo možné kapra cíleně lovit.

Ostrov

Z legend od kluků, kteří na této pískovně chytají šla až husí kůže, proto jsme hned po příjezdu nasázeli bójky na hrany a udělali masivní první zákrm, který byl tvořen peletami, kvašeným partiklem a boiliesem, kde jsme na každé lovné místo nasadili jiný druh. Jako vždy jsme do začátku zvolil nejrychlejší druhy koulí Berry Boom, Tropical Dream a Kraken. Na některých místech jsme již začali pokrmovat novu masovku pro rok 2018 a Crazy Massels, jelikož nám bylo jasné, že na tyto druhy boilies po pár dnech dojde, jen co je místní velikáni začnou přijímat. Hned první den jsme nevěděli čí jsme. Převoz věcí s dětmi, stavění zázemí a do toho hned po zakrmení chodili cca po 20minutách kapři od 12 do 15kg jako na běžícím pásu.

 

5

3

Po celém dnu stráveném po kolena ve vodě skrze neustálé běhání na hranu a zpět po každém záběru mi bylo jasné, že toto tempo nás do dvou dnů zničí a na krmném místě bude neustále takový ruch, že těžko vytáhneme rybu větších rozměrů. Hned druhý den jsme prodloužili vlasy pod háčkem na 20-25cm a čekali co se bude dít ráno. Záběrů celkem ubilo, ale kolem oběda přišel Klárce krásný šupík 18kg na 2x24mm Berry Boom.

 

2

1

 

Poté nás procvičilo cca 20 ryb okolo 13-17kg a mě bylo jasné, že ani tato selekce není dostatečná.

 

6

 

Vyměnili jsme kule za méně atraktivnější druhy a přemýšleli co zkusíme dál. Na večer jsem připravil trojúhelníčky ze 3ks boilies o průměru 24mm. Zvolil jsem novou masovku, mušli a mastodont, krom Klárky která měla trojúhelník Berry Boom. Hned ráno jsme zavezli pruty na místa a s napětím čekali co se bude dít a zda tyto extrémní vlasy, které používáme zřítka kde budou místní ryby přijímat, protože průměry nad 26mm například nechávali úplně ladem. O poledni se rozjel Klárky trojúhelník Berry a my čekaly koně, jenže opak byl pravdou. Podebrali jsme kapra 17,5kg.

 

toroj

 

3 4

 

Než jsme se rozkoukali, tak se Zdendovi rozjel trojúhelník s novou masovkou 2018 a na břehu skončil krásný lysec 17,5kg. Poté jsme ještě vytáhli x kaprů kolem 15kg a celý večer se drbali na hlavě, jak je možné, že je tato voda tak hladová a již extrémní selekce neslaví očekávaný efekt.

 

4

 

Bez krmení opadaly záběry, takže to jsme měnit nechtěli. Koule už jsme používali nejselektivnější co máme a návazce také. Rozhodl jsem se tedy, že zkusím poprvé v životě udělat kosočtverec 4 kuliček v průměru 24mm a lehce prodloužit vlas. Nachytal jsem si nástrahy a ráno jsme zavezli pruty s otázkou, zda toto vůbec může ještě něco pozřít.

 

12

 

Ano může! Hodinu po závozu, ráno se  rozjel Klárce prut s kosočtvercem nové masovky a nás po pískovně vozil první opravdový mastodont. Ryba měla odhadem 26kg+ a po hodině boje jsme přijížděli v šoku s hlavou v dlaních na břeh s prázdným podběrákem, před kterým se nám ryba při posledním výpadu vyřízla z naší čtyřky háčku. Než jsme se vzpamatovali, tak se rozjel Zdeňkův prut a hned po přizvednutí bylo jasné, že je ryba také pěkná. Bohužel se ryba zbavila montáže u hrany mělčiny. Ani ne po hodině přišly na kosočtverec dva záběry najednou mě a Zdendovi a v podložkách skončili dva krásní kapři +- 20kg. V tu chvíli nám bylo jasné, že jdeme správnou cestou. Ryby jsme tak tak zdokumentovali a v tom se rozjel poslední prut z rána, na kterém byl dlouhý návazec s 2x24mm Crazy Mussels pro případ, že by ryby kosočtverce nechtěli. Po krásném boji skončil v podložce krásný lysák 20+.

 

9

 7

 8

 10

 

Znova jsme zavezli jsme pruty, udělali každodenní zákrm o 15 hodině složený z 5kg koulí a 15kg pelet všech možných průměrů, převázali háčky na číslo 2 a čekali co se bude dít dál. Do druhého dne ráno nás vyhnalo z bivaku pár ryb přes 13kg, ale oproti dlouhému vlasu bylo nechtěných ryb na kosočtverec opravdu už jen minimum. Čtvrtý den probíhal doslova jako přes kopírák. Hned po dvanácté přišla na nové maso nádherná šupinatá dvacka na můj prut.

 

11

 

Poté se Klárce rozjel trojúhelník mastodontu 3x24mm, kde v podložce skončil nádherný šupík 17,5kg.

 

13

 

Sotva jsme rybu odfotili a zavezli, přišel Klárce na ten samý prut šupináč 18kg na 4x24mm kombinaci Mušle a Mastodontu. Na rozmezí dvou hodin až neuvěřitelné, to jsem ještě netušil, že přijdeme o další rybu kolem 25kg+, která mi na 3lbs pruty nedala s Klárkou šanci a pod dlouhém boji, kdy se nenechala zvednout na hladinu byla vyříznuta.

 

14

 

Pátý den odpoledne se na mně přišli podívat další dva krasavci, nádherný lysák 21,5kg na kombinaci 4x 24mm mušle s mastodontem a 20kg šupináč na 4x24mm Crazy Musells. Těmito rybami pro mě chytání bohužel skončilo, jelikož přítelkyně musela odjet s půlročním synem pryč a já se u vody staral o svou malou dcerku. Navíc jsem měl od pátečního odpoledne na krmáku u bojek desítky koupálistů, kteří se nedli odehnat žádnými legálními prostředky a div nám na ostrově nelezli až do bivaku. Po marném boji s koupákami jsem raději stáhl všechny pruty a asistoval Zdendovi a užíval si dcerky.

 

15

16

 

Zdenda ještě poslední den výpravy vytáhl nádherného 21,5kg 3x 24mm mastodont na 25cm dlouhém vlasu. Pak předal také žezlo dětem s Andreou.

 

17

18

 

Závěrem musím konstatovat, že moje první výprava za kapry na soukromce dopadla nad očekávání dobře, až na problémy s koupajícími lidmi. Za ten klid a svobodu u vody si klidně zaplatím znova. Toušeň je plná nádherných ryb, se kterými mám ještě nevyřízené účty a věřím, že spousty daleko větších tam ještě plave. Někdo by sice řekl, že na soukromáku nachytá každý. To ano, ale kolik ryb jakých rozměrů a váhy. Pro mě tato výprava nebyla jen rodinná dovolená s testem nových kulí, na jiné vodě než Labe, ale také zároveň vysoká škola selekce, kterou bych jinde asi ani nezkusil a tudíž nevěděl jestli funguje a myslím si, že chytit za 6dní tolik krásných ryb 17kg+ vyžaduje nějaké umění. Také jsme došel k závěru, že není třeba jezdit na soukromé vody v zahraničí, kde se kolikrát honí pár 30kg ryb dokola, když máme v ČR takovýto Jurský park, jehož potenciál se zdaleka ještě neukázal a ryb kolem 30kg tam je určitě nespočet.

 

JLIB_HTML_PAGE_CURRENT_OF_TOTAL