Lov pod Pálavou

Opět mi to nedalo a vyrazil jsem na čtyřdenní výpravu na loď na jezera pod Pálavu, letos již na svoji třetí. Výprava se však nesla ve znamení špatného počasí, výkyvů teplot, neustále se střídal déšť, polojasno, slunečno, jako by byl začátek dubna. Nicméně i tento nečas mne neodradil a vyrazil jsem. K výbavě jsem si přibalil i něco málo krmení a to boilies Worms v průměru 20 a 24 mm a Ak-cko ve stejných průměrech, směs pelet a partiklu. Místa jsem zvolil na staré vyvýšené zatopené cestě zhruba 60 metrů od sebe, řádně jsem je prokrmil a nastražil pod háček 2x 20 mm Worms a na druhou montáž jsem pod háček „pověsil“ kombinaci plovky 16 mm Mango + 24 mm Ak-cko. První dva dny jsem byl téměř bez kontaktu s rybou, podařilo se mi zdolat jen pár menších kaprů do 8 kg. Třetího dne brzy ráno dostávám brutální jízdu na Worms, po urputném souboji, kdy moje nové pruty 10 ft dostaly pořádně zabrat mi parťák podebírá neskutečně pupkatého lysce, váha se zastavila na 18,5 kg. Byla to jikrnačka před třením, nadupaná s plným břichem. Netrvalo dlouho a na druhý prut mám jízdu, kdy po chvíli mi parťák podebírá opět jikrnačku, tentokrát šupináče a váhou 17 kg. To bylo ráno jako z pohádky. Během dne jsem již kromě menšího kapříka nedostal žádný záběr, posledního dne opěr ráno dostávám do podložky vypasenou jikrnačku s váhou 14 kg, zhruba dvě hodiny před odjezdem pak završuji úspěšnou výpravu 12 kg lyscem s krásným nacpaným břichem.
Všechny ulovené ryby byly ve skvělé kondici, před třením, bojovné, záběry přicházely jak na „koule“ Worms, tak i na Ak-cko. Výpravu i ve Špatném a větrném počasí jsem si náramně užil. Přeji všem klid a pohodu u vody v přírodě.
Za Mastodont team
Radim Hanák

Video z výpravy zde: https://youtu.be/7vq45qJuKZA

Milan vyrazil na víkendovku na malou řeku

Ahoj ,tak jsem se dostal po delší době k vodě i když jen na dva necelé dny ale užil jsem si to nachytalo se spoustu mazlíčků kolem 50-60 cm a jeden větší se podíval na podložku, večer ještě přišlo jedno prasátko, ale neukecal jsem ho :-) . Kaprikum převážně chutnalo AKcko 24 mm + 10 mm mango popka a to vše obalený v pastě.Tak čau a ať vám to jezdí M.K

Video zde: https://youtu.be/ytxTr0FKSpk

Jakubův zářez z krátké výpravy

Ahoj Mastodonti, v úterý jsme se rozhodli vyrazit s přítelkyní na 20h výpravu na pískovnu.. Ryby nás přes noc nechaly spát ale ráno v 8h přišla brutální jízda od velmi pěkně stavěného 14kg kapra.. jako nástrahu jsem zvolil 20mm berry boom s 10mm plovkou Banán.. zdravíme od vody Kuba a Bára

 

Rambo se zastřeluje

Papa se na krátké výpravě trefil do krásné kapří maminy. Boilies Berry Boom opět ukázalo svoji rychlost a sílu, Rambo svůj um, vytěžit z minima maximum. Zdá se, že se už slušně zastřeluje :-) 

Naše první výprava na Labe

Naše první výprava na Labe

Už od zimy jsme měli v plánu jet na 14 dní na Labe a tak se i stalo. S výběrem místa nám pomohl náš kamarád Honza, po příjezdu na místo nám poradil co a jak... Po zmapování dna, kde bylo opravdu hodně krásných míst se už na nic nečekalo a montáže ležely na svých místech... Co se týče nástrah na jeden prut šla čistě plovka banán na montáži chod-rig, na druhém prutu squid attack s česnekovou plovkou a další dva pruty 2x24 mm ak-cko a 2x24mm wormse asi po dvou hodinách nám přišel první záběr na samotnou plovku ale byl to cca 40cm karas. To mě ale neodradilo a plovka šla zpět cca po 4 hodinách přišla krásná jízda tentokrát na squid s česnekovou plovkou a na konci byl fešák 93cm... Udělal nám velkou radost že hned první den přišla taková ryba a tak jsme věřili že to bude parádní výprava. Druhý den v 5 ráno závažíme své montáže, ale do půlnoci se bohužel nic nedělo třetí den už bylo vše jinak, v podvečer se nám rozjíždí jeden z prutů a v podběráku je krásná jikernačka, při focení se rozjel další prut a během hodiny další dva, vše kapři 10kg +. Další dny to bylo o dvou až čtyřech kaprech denně, bohužel jak už to bývá jsme o 5 pěkných ryb přišly...  Krmili jsme vždy jen hrstičku k montáži a pár kuliček plošně. Každopádně to byla nádherná výprava na kterou budem dlouho vzpomínat.. Nemohu říct, že ta nebo ta nástraha byla nejlepší, protože jezdilo opravdu všechno. Ze začátku to byl squid, jak s plovkou, tak i bez a samozřejmě Ak-cko, worms a mušle. Poslední den, kdy už bylo téměř vše zabalené se semnou přišel rozloučit ještě jeden krasnej šupik s kategorie 90+ za 11dní u vody se na břeh podívalo 21 kaprů vše 70cm+ a o pár pěkných kaprů jsme přišli..

Ať se vám všem u vody daří Petru zdar. Lukáš a Vašek

Ondra posouvá hranice

Ahoj Mastodonti,
během včerejší krátké vycházky se mi povedl ulovit tento krásně stavěný šupík o váze 18 kg. Opět mu zachutnalo AK-čko obalené v pastě. Kapři ho prostě milují :-) !

Za MB zdraví Ondra 

Markovo jikra z Labe

Zdar mastodonti,
Vyrazil jsem na víkend s tátou na moje oblíbené Labe. Hlavní cíl byl po dlouhé době zarelaxovat, pokecat a kdyby přišla ryba, byl by to jen bonus. Dno Labe na mém místě bylo rovné a já jsem od začátku zvolil taktiku většího krmení. Krmil jsem oba ve druhy boilies Quick Action. Crab ke squidu a fruit k AK. Jako nástrahy jsme zvolili boilies Squid Attack a AK-čko. Celý víkend se nic nedělo, až v neděli brzo ráno přišel nejprve 14 kg těžký kapr na squid, který moc potěšil, bohužel se fotky nevyvedly dle představ. Před obědem jsme začali balit a v tom se rozjel prut s AK-čkem a byla z toho nakonec tato nádherná jikrnačka, která nám opravdu vyrazila dech. Na její focení jsem již zavolal posilu, takže vám ji představuji v plné kráse.

Jedna z mých životních ryb :-)


Za tým mastodont baits zdraví Mára Benčík

Zpráva od Ondry ze závodů na Tovačově

Ahoj Mastodonti,
od soboty do neděle jsem se zúčastnil 24 hodinových závodů. Byly to moje první pořádné závody, a tak jsem doufal, že to bude dobrá zkušenost. A byla. Během závodu se mi povedlo ulovit několik velkých kaprů. Největší kapr byl lysec, který mi pomohl k umístění na 17. příčku z více než 200 rybářů, což je pro mě velmi dobrý výsledek, jelikož jsem soutěžil s lepšími rybáři, než jsem já. Jako 🔝nástraha se opět ukázalo AKčko.
Ondra🎣

 
 

Petrovo první výprava na Labe

Je půlka dubna a přišel čas naší velké výpravy na Labe na kterou jsme s parťákem Jirkou zavítali poprvé. Byl jsem nedočkavý a rok předem jsem studoval videa a články z řeky, aby se dostavil aspoň jeden kapřík. Když jsem dorazil v pátek brzo ráno na vytypované místo, tak mi Jirka pomohl převést všechen cajk na místo, kde jsme se nedostali autem, protože jsme zvolili větší ostrov uprostřed řeky. Chvíle seznámení s vodou, zjištění hran a vázek a mohlo se jít na věc. Na jednu montáž jsem zvolil 20mm AK v dipu s pva, kde byly napůlené ákáčka. Na druhý prut jsem zvolil tajnou zbraň ve formě 24mm Worms obalenou v pastě Berry boom. Obě tyto montáže šly na hřeben hrany, kde se spojovali dvě koryta řeky a já měl zato, že ryby budou za slunečného počasí vyjíždět na mělčí partii řeky a budou zde přijímat potravu, protože zde byla spousta slávek. První den byl úplně bez kontaktu s rybou a až na večer přišel krásný 63cm vypasený cejn, ale kapr to nebyl a boj za cílem, který zněl jasně - ulovit aspoň jednoho kapra atakujicího hranici 10kg - pokračoval. Druhý den bylo opět ticho a ani večer nepřinášel změnu a my začali pochybovat, protože kluci na břehu ani na feeder nic netahali. Začal jsem Honzu, který byl ještě na závodech na IBCC, bombardovat otázkama. Ten mi poradil vyčkat a sledovat tlak, který byl momentálně hodně vysoký. Rady jsem si vzal k srdci a místo, kterému jsem věřil, pravidelně co 4 hodinky přikrmoval půleným boili a partiklem. Třetí den, co už měl jít tlak přes noc dolů, jsem si přispal a šel na věc až po sedmé hodině. Stejné montáže, stejné nástrahy a pořád stejné místo. Věřil jsem tomu a jenom co jsem zavezl, dal pruty do stojanu, tak se rozezněl hlásič a rozřinčela brzda navijáku. Šílená jízda. Když jsem vzal prut do ruky, hned jsem věděl, že to bude slušná ryba a snad by se mohl splnit cíl, kvůli kterému jsem zde jel. Po deseti minutách zdolávání se v podběráku objevilo hrozné tele. Tele, které jsem ještě nikdy nechytl a já věděl, že nový osobák a cíl výpravy je splněn. Při vážení se ručička zastavila u 23kg a jen co se dovážilo, pustili jsem fešáka zpět do jeho domova. Hned na to přišla další jízda, ale tentokrát Jirkovi, který měl nabito Worms s banánovou plovkou. Po zvážení a měření jsme měli další zářez ve formě lysce 86cm a 15kg. Od toho poledne přicházely záběry nepravidelně po celý týden a my tak nachytali 9 krásných kaprů v rozmezí 7-23kg. Všem chutnalo boili Akčko a Worms na všechny způsoby ať už s plovkou nebo jen v pastě. Tímto chci poděkovat Honzovi za rady, které mi dal a za výrobky, které pro nás vyrábí.

Od vody zdraví Petr Čermák

Zase to AK-CKO


Na první letošní týdenní zahraniční výpravu jsem se neskutečně těšil, vyrazil jsem společně s parťákem Honzou. Výprava nezačala slibně, z prvního jezera jsme se po čtyřech dnech stěhovali se zdolaným jedním kaprem na jiné jezero, kde se mi již dařilo. S sebou jsem měl připraveno boilí Ak-cko, bez kterého již nevyjíždím a Berry boom. První den ryby nechtěly ještě spolupracovat, ale postupně záběry gradovaly, všechny záběry mi přišly na boilí Ak-cko a to jak v klasické verzi 20 mm tak i ve verzi neutral, které kapři přijímali s největší důvěrou. Na břeh jsem se za mnou podívali kapři od 14 – 23,5 kg, což byla paráda. Největší kapři přišli až po setmění, menší kapři brali po celý den.

Výpravu jsem si neskutečně užil, krásně si zachytal a zrelaxoval se. Už se těším na další výpravu na Novomlýnská jezera.

Všem přeji pohodičku na rybách.
Radim Hanák
Mastodont Baits

JLIB_HTML_PAGE_CURRENT_OF_TOTAL