Měna
  • Česká koruna Kč
  • Euro €
  • Hungarian forint Ft
  • Polish Złoty zł
+420 724 727 774
Dovolená pro rybáře   
  • Přihlásit
rybarske pruty

Víkendová výprava s boilies Mastodont Baits a výrazná zmena počasia

Celý týždeň teplomer ukazuje cez deň teploty okolo 35 °C a podľa dostupných informácii ryba veľmi nespolupracuje.

No v piatok hlásia búrky z tepla a to by mohol byť ten správny čas sa vybrať k vode. Konečne mám voľný víkend, preto beriem v piatok voľno v práci a vyrážam na priehradu.

Ráno po zobudení sa chvíľku ešte venujem rodinke, dávam si kávu a začínam nosiť veci do auta. V tomto momente som už celý spotený, ale neviem sa dočkať. Už okolo desiatej hodiny doobeda teplomer ukazuje 30 °C a je strašne dusno. Po príchode k vode rozkladám vybavenie a po rozložení bivaku si musím meniť prepotené tričko.

Na túto výpravu som si zobral Squid Attack v priemere 24 mm. Predsa len mám trošku viac času tak nasadzujem rovno ťažký kaliber. Pre istotu si ešte beriem boilies Berry Boom, keby bolo treba vytvoriť trošku kontrast k mäsovej príchuti. Na začiatok zakrmujem len Squidom a uvidíme čo sa bude diať.

boilies Squid Attack

Po príprave kŕmneho miesta volím na obidva prúty už obľúbené neutrálne vyvážené boilies v príchuti Squid Attack. Mám za to, že jedna gulička rovnakého priemeru a príchuti ako používam na kŕmenie, nevzbudí ani pri opatrnom kaprovi žiadne podozrenie a lepšie nasaje túto nadľahčenú verziu, pri rovnakej intenzite nasávania. Obzvlášť na vodách s veľkým rybárskym tlakom. Nadväzec volím maximálne jednoduchý, zložený z háčika a stuženej nadväzcovej šnúrky, kedy sťahujem poťah len na vlasovom prívese od háčika a stužená časť nad háčikom mi vytvára pomyselné vlasové rovnátko. V jednoduchosti je sila.

Na večer sa ku mne ešte pripoja kamaráti Pali s Peťom, s ktorými som sa už dlhšiu dobu nevidel, tak sa zároveň teším na pokec pri vode.

Užívam si chvíle pri vode a v tom úmornom teple oddychujem na lehátku. Prvý záber prichádza okolo 17:00 . Pekná pomalá jazda, slušná ryba na prúte, ale po chvíli zdolávania mi padá z háčika. Hovorím si pekne to začína. Nevadí ideme ďalej a zároveň sledujem vývoj počasia. Do 20:00 sa nič nedeje a to už sa ku mne pridali Pali s Peťom. Sledujem meteo radar a vyzerá to že búrka pôjde ponad nás. Pomaly sa obloha zaťahuje a už je vidno, že nás to neminie. Z ničoho nič prichádza tma a silný nárazový vietor. Hromy, blesky, lejak a do toho krúpy, ktoré sa čím ďalej zväčšujú. Stojím v bivaku a aspoň sa snažím zapierať do steny ktorú bičuje vietor s krúpami. Už keď majú okolo 1.5 cm si tak vravím, to už by hádam aj stačilo. Škoda že ma nenapadlo vytiahnuť fotoaparát a spraviť nejaké zábery, ale priznám sa, v ten moment som mal úplne iné myšlienky a starosti. Tento stav trvá necelú pol hodinku a pozvolna začína dážď aj vietor ustupovať a ja si v duchu vravím, že toto nejakým spôsobom musí pohnúť s rybou. Vybavenie vydržalo a všetko je v poriadku. Citeľne sa ochladilo.

Chvíľku na to, brutálna jazda na ľavý prút, trošku ešte váham, ale už je to najhoršie za nami a ja dvíham prút zo stojanu a zdolávam po peknom súboji prvého kapra s váhou 10 kg, ale rýchlo ho púšťam naspäť do vody. Netrvá to dlho a ozýva sa pravý prút, znovu na Squid a na konci o niečo menší kapor 8.5 kg. Po každej rybe dokrmujem pár hrstí boilies. Do polnoci mierne prší. V noci sa mi darí spraviť ešte pár záberov ale všetko jedna sorta menších rýb. No nedali mi veľmi sa vyspať, v podstate sme sa pri prútoch striedali buď ja, Pali alebo Peťo. Ráno po zobudení je zatiahnutá obloha a zároveň príjemná zmena po tých parných dňoch. Celé doobedie teplota do 18 °C a fúka severný vietor. S príchodom svetla aj ustali zábery a cez deň je to s aktivitou zase poslabšie, ale občas sa ozve signalizátor s nejakým dorastencom. Poobede už vykukuje slnko, ale teploty sú oveľa príjemnejšie než v piatok.

Okolo 16:00 poobede sa rozhodujem trošku "osviežiť" kŕmne miesto a prihadzujem do priestoru pár guličiek Berry Boom a na jeden prút volím neutrálne vyvážené boilies Berry Boom24 mm.

boilies Berry boom

Po cca dvoch hodinách dostávam nesmelú pomalú jazdu na Berrynu. Po zdvihnutí tuším, že toto by mohol byť kapor z tej lepšej kategórie. Po súboji úspešne končí v podberáku a je to tento krásny, 12.5 kg vážiaci šupináč. Rýchlo sa fotím s kaprom a šup s ním späť do vody.

Kapor 12.5 kg

Do polnoci ešte zdolávam pár kaprov okolo 7 - 8 kg na striedačku raz Berry, raz Squid. Do rána je kľud a budí ma až jazda okolo 5:15 a to už si vychutnávam súboj s ďalším 8 kilovým kapríkom pri východe slnka s oparom nad hladinou, krásna scenéria. Toto je balzam na dušu.

Vychod slnka nad hladinou

Doobeda pomaly začínam baliť a som spokojný. Pekne som si zachytal, aj sa podaril nejaký úlovok na fotku a keď si to človek v hlave dobre nastaví, tak z každej rybačky odíde spokojný. Aj keď viem, že tu plávajú ďaleko väčšie kusy, no budem sa ich snažiť prekabátiť zase nabudúce a to je to čo ma na tom baví, že nič nie je samozrejmé.

Užívajte si chvíle strávené u vody, ja som si túto rybačku užil.

 

Za Mastodont Baits

Marek

Nahodene pruty

Mastodont Baits
boilies

Hledáte nejlepší boilies pro lov velkých kaprů?
Vyzkoušejte unikátní boilies od Mastodont Baits.

Zobrazit nabídku

Pro registrované

sleva až 10%

Dárek k objednávce

nad 1 500 Kč

Rychlé doručení

Spolehlivost

Doprava zdarma

v ČR nad 1 500 Kč

Podporujeme Google Pay, Apple Pay a benefity

+420 724 727 774